úterý 30. července 2013

Úryvkové úterý (20)


Meme pořádané mnou. Bližší informace k němu naleznete zde.

Kniha: Tetovaný
Série a číslo dílu: Démonský cyklus 1
Autor: Peter V. Brett
V překladu vydáno: 2010/05
Nakladatelství: Trifid

Jeho myšlenky zalétly zpátky k hromadě knih ze starého světa, které se rozpadly v prach, když je chtěl vzít do ruky. K rezavé čepeli, o kterou si rozřízl dlaň, a ta se mu pak tak hrozně zanítila, že měl celou ruku v jednom ohni. K vinnému sklepu, který ho zasypal a pohřbil, a jemu trvalo tři dny, než se prokopal ven, bez jediné láhve, kterou by se mohl pochlubit. Honba za poklady v troskách se nikdy nevyplácela a Arlen věděl, že jednoho dne to bude jeho smrt.
Vrať se, přemlouval sám sebe. Dáš si něco k jídlu. Zkontroluješ chrany. Prospíš se trochu.
„Do temnot s tebou,“ proklel Arlen sám sebe a vydal se po schodech dolů.
Ale ať se proklínal sebevíc, byl vzrušením bez sebe. Cítil se svobodný a živý nade vše, co mohla nabídnout Svobodná města. Kvůli tomuhle se stal poslem.
Sestoupil na úpatí schodiště, rukávem si otřel zpocené čelo a dal si z koženého měchu doušek vody. V takovém horku bylo těžké si představit, že po západu slunce klesne teplota nahoře na poušti skoro na bod mrazu.
Šel písčitou chodbou zbudovanou z otesaných kamenů a světlo z louče tančilo po stěnách jako stínoví démoni. Existují stínoví démoni?, napadlo ho. Takovou smůlu bych mohl mít jen já. Povzdechl si. Tolik toho ještě neví.

Žádné komentáře:

Okomentovat