úterý 22. ledna 2013

Úryvkové úterý (8)


Meme pořádané mnou. Bližší informace k němu naleznete zde.


Kniha: Hra
Série a číslo dílu: Údolí 1 - Sezóna 1
Autor: Krystyna Kuhn
V překladu vydáno: 2011/11
Obálka titulu Hra - sezóna 1Nakladatelství: Deus

„Ticho! Držte na chvilku klapačku!11 Debbie se napůl zvedla ze své židle a dívala se napjatě přes stoly k výdeji jídel. Menza se mezitím vyprázdnila, už bylo pozdě. „Lidičky, někdo nás sleduje! A sice Angela! Angela Finderová! Ta je tady na Grace známá.
„Kdo?“ zeptal se zmatený Chris.
„To děvče na vozíku! Angela Finderová! Vy jste o ní ještě neslyšeli?" Debbie musela mít v mozku nějaký zesilovač, kterým byla schopna regulovat sílu hlasu. Julia se ještě nikdy nesetkala s někým, kdo by dokázal takto modulovat svůj hlas.
„A, ach bože, teď jde přímo sem k nám."
Julia pootočila hlavu doleva a jako první si všimla dlouhých štíhlých rukou s červeně nalakovanými nehty. A potom jeden z těch náramků, na nichž visela spousta přívěsků, jimiž nositel prozrazoval své hvězdné znamení, své koníčky a - co bylo ještě horší - své suvenýry z cest.
Ruce spočívaly na široké pneumatice kolečkového křesla. Děvče na sobě mělo džíny a svetr s kapucí s nápisem: Grace College. Mohla být tak o čtyři, o pět let starší než Julia a ostatní. Kvůli jejímu silnému make-upu to ale nebylo možné říci přesně. Měla skoro tak červené vlasy, jako byl její lak na nehtech.
„Pročpak najednou šeptáš, Debbie?11 zeptal se posměšně Chris a jediným pohybem strhl víčko ze svého jogurtu.
„Myslím si, že nesnáší, když se o ní mluví."
„A o to se staráš zrovna ty?“

1 komentář:

  1. Túto sériu by som si rada prečítala, vyzerá zaujímavo 8)

    OdpovědětVymazat