neděle 11. listopadu 2012

Box 21

Box 21
Kniha: Box 21
Série a číslo dílu: Grens, Sundkvist 2
Autor: Anders Roslund, Börge Hellström
V překladu vydáno: 2012/04
Nakladatelství: Knižní Klub


Hlavní hrdinkou tohoto románu je Lydia Grajaukas, která byla pod slibem zaměstnání a svobody přepravena z Litvy do Švédska (Stockholmu). Ale ukázalo se, že byla další obětí překupnictví s bílým masem a koupil ji pasák jménem Dimitrij. Když si Lydia po letech bokem něco ušetří, vždy za extra služby si řekla něco na víc, odmítne dále dělat kurvu. Dimitrij ji za to zbije do bezvědomí, ale s podezřením na domácí násilí do bytu vtrhne policie. 

V Södermalmské nemocnici, ve které právě Lydia leží, se nalezne mrtvé tělo feťáka. Alena, která byla také kurva patřící Dimitrijovi, propašuje do nemocnice pistoly, provaz a semtex. Díky těmto věcem Lydie zadrží 5 rukojmí v márnici nemocnice, všem zaváže ruce a připevní na ně semtex. Kvůli výbušnině na chodbách k márnici, se k ní a rukojmím ani policie nedostane. A jediné, co Lydie chce, je pomstít se člověku, který, podle ní, má život jaký žila na svědomí.

Box 21 není kniha pro slabší povahy. Nejen, že se dozvíme o nelegálním obchodu se sexem, více než bychom chtěly, ale i policejním systému ve Švédsku. Během knihy stále měníme vlastní názor na většinu postav – s odpornými postavami můžeme po čase cítit soucit a naopak. Žádný člověk z knížky není vyloženě ten dobrý a ten špatný.


Žádné komentáře:

Okomentovat